Strona Niedzielska.pl korzysta z plików cookies, żeby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze używanie strony oznacza ,że zgadzasz się na ich użycie polityka prywatności

Implantologia implanty zębowe w Cime Tychy

Implanty zębowe

Implanty zębowe - służą do zastosowania we wszystkich rodzajach braków zębowych, w różnych warunkach zgryzowych i różnego rodzaju zanikach kostnych. Nie ma tzw. trudnych, czy niemożliwych warunków do przeprowadzenia tego typu zabiegu. Zanik kości wymusza tylko przeprowadzenie jednoczesnego zabiegu wszczepienia kości z błonami zaporowymi różnymi technikami zabiegowymi (sterowana regeneracja tkanek, podnoszenie dna zatoki szczękowej, rozszczepienie wyrostka zębodołowego, metoda kanapkowa podnoszenia kości, repozycja pęczka naczyniowo-nerwowego z kanału żuchwy).

Zabieg wprowadzenia implantów zębowych może wymagać przeszczepu bloków kostnych korowo-gąbczastych [warunki szpitalne]. Pacjent przed zabiegiem jest poinformowany w formie pisemnej o konieczności przeprowadzania wizyt kontrolnych raz w roku, celem wykonania zdjęcia rentgenowskiego oceniającego stopień zaniku kości w strefie szyjki implantu zębowego. To może determinować konieczność uzupełnienia kości, a nie utraty implantu. Kość zanika zawsze w okolicy zębów i implantów u każdego pacjenta. Nie ma możliwości utraty implantu ,jeżeli się w porę ten proces zabezpieczy. To daje podstawę gwarancji długoterminowej, którą nasza firma oferuje.

Galeria dla implantów zębowych

CBCT implantów zębowych wykonane w Cime w Tychach Zdjęcie RTG panorama implantów zębowych Tychy Zdjęcie panoramiczne implantów zębowych w Tychach Prace wykonane na implantach zębowych w Cime Tychy Praca na implantach zębowych w Cime Tychy Cała procedura wprowadzenia implantów zębowych w Cime Tychy Implanty zębowe wprowadzone w Centrum Implantologii Cime w Tychach Praca protetyczna na implantach zębowych w gabinecie Cime Tychy Wykonane przez Cime prace protetyczne na implantach żebowych w Cime Tychy Zestaw do wprowadzania implantów zębowych w Cime Tychy

FAQ - pytania i odpowiedzi związane z implantologią - implantamii zębowymi w Cime Tychy

1. Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego w Cime Tychy?

Zabieg wszczepienia implantu zębowego jest wykonywany przez doświadczonego dentystę lub chirurga szczękowo-twarzowego. W Centrum Implantologii i Medycyny Estetycznej zabiegi implantologiczne wykonywane są przez prof Iwonę Niedzielską posiadającą specjalizację z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Na początku lekarz ocenia kondycję zdrowotną pacjenta, aby upewnić się, że implant będzie mógł być bezpiecznie wszczepiony do kości. Następnie implant zębowy jest umieszczany w tkance kostnej pacjenta i przykręcony na miejsce za pomocą specjalnego instrumentu. Cała procedura zabiegu implantologicznego może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin - wszystko zależy od poziomu skomplikowania zabiegu.

2. Kiedy należy stosować implanty?

Jeśli utraciłeś ząb lub był usunięty, a chcesz uzupełnić jego brak lub poprawić funkcjonalność protezy, to implanty zębowe są optymalnym rozwiązaniem. Implanty są również stosowane w przypadku osób, które mają trudności z noszeniem protezy oraz do leczenia innych problemów dentystycznych.

3. Kto może otrzymać implanty zębowe?

Odpowiedź na pytanie kto może otrzymać implanty zębowe jest uzależniona od wielu czynników, w tym: stanu zdrowia pacjenta, poziomu osłabienia kości i ilości dostępnego miejsca. Implanty zębowe są zazwyczaj polecane osobom ze zdrowymi tkankami miękkimi i twardymi oraz które mają dobrze unaczynione tkanki. Każdy przypadek jest indywidualny i lekarz dentysta będzie w stanie określić, czy implanty zębowe są dla pacjenta odpowiednie.

4. Jaka jest trwałość implantów zębowych?

Trwałość implantów zębowych zależy od wielu czynników, takich jak stan zdrowia pacjenta, ilość i rodzaj implantu oraz życie osobiste pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze wykonane implanty zębowe mogą wytrzymać przez długi czas, a nawet całe życie Pacjenta. Warto pamiętać, że implanty są trwalsze niż inne opcje uzupełniania brakujących zębów i mają tendencję do dostarczenia lepszych rezultatów i długoterminowego komfortu.

5. Z jakich materiałów wykonywane są implanty zębowe?

Implanty są wykonywane z dwóch głównych materiałów, którymi są tytan i cyrkon. Tytan jest najczęściej używaną metalową częścią stanowiącą korzeń, która ma silne cechy biozgodności i odporności na korozję. Cyrkon to ceramiczny materiał medyczny, który jest również wykorzystywany do produkcji implantu dentystycznego. Oba materiały doskonale sprawdzają się przy tworzeniu trwałego i skutecznego implantu.

6. Czy istnieją jakieś skutki uboczne po wszczepieniu implantów zębowych?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest taka, że jak każdy zabieg stomatologiczny, wszczepienie implantu może wiązać się z niewielkimi skutkami ubocznymi. Można spodziewać się normalnego obrzęku i bólu przez kilka dni po operacji. Jednak jeśli objawy trwają dłużej lub są silniejsze niż przewidywano, lepiej skonsultować się ze swoim stomatologiem. Dodatkowo istnieje ryzyko infekcji, które czasami wymagają antybiotyków do ich leczenia. Implanty mogą również powodować odczucie dyskomfortu podczas spożywania pokarmu i picia gorących napoi.

7. Ile kosztują implanty zębowe w gabinecie Cime w Tychach?

Odpowiedź na pytanie ile kosztują implanty zębowe może się różnić w zależności od lokalizacji, rodzaju użytego materiału i innych czynników. Ceny implantów zębowych w centrum implantologii Cime zaczynają się od 3400 zł za implant, w zależności od potrzeb pacjenta. Przed przystąpieniem do tego typu procedury należy skonsultować się ze swoim lekarzem stomatologiem, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat kosztów i innych ważnych aspektów procedury.

8. Od jakich jeszcze innych czynników uzależniona jest cena implantów?

Do dodatkowych kosztów związanych z leczeniem implantologicznym należy dodać koszty wszelkich badań diagnostycznych, przygotowanie do zabiegu oraz ewentualne znieczulenia.

9. Dlaczego decydując się na zabieg implantologiczny powinienem wybrać gabinet stomatologiczny Cime?

Ponieważ zespół lekarzy naszego gabinetu tworzą wybitni specjaliści posiadający wysokie tytuły naukowe. Gabinet prowadzony jest przez profesora Iwonę Niedzielską, która kontroluje jakość i prawidłowość przeprowadzanych zabiegów implantologicznych osobiście. W fazie przygotowania do zabiegu wprowadzenia implantów do kości wykonujemy zdjęcie CBCT całej twarzoczaszki pacjenta i analizujemy jego uzębienie, braki w uzębieniu oraz możliwości wprowadzenia implantów zębowych. Planowanie leczenia implantologicznego przeprowadzamy przy wykorzystaniu oprogramowania medycznego wykorzystującego zdjęcia z tomografii CBCT, w których tworzymy szablony umożliwiające precyzyjne wprowadzenie implantu do kości.

Dla Pacjenta:

Co to jest implant zębowy, dzisiaj każdy wie. Dzięki niemu można pozbyć się uciążliwych ruchomych protez, uzupełnić dosłownie każdy brakujący ząb. I, mimo że sam zabieg wprowadzenia implantu nie trwa długo, najistotniejszy jest tor jego wprowadzenia (ręka doświadczonego chirurga) i niejednokrotnie skomplikowane procedury odbudowujące brakującą kość w okolicy implantu. Najważniejsze jednak jest perfekcyjne zaplanowanie miejsc jego wprowadzenia, co warunkuje jak długo będziemy się cieszyć pracą protetyczną. A chcielibyśmy zrobić to raz, a dobrze. Dzięki programowi Implants Sirona możemy z największą precyzją wprowadzać implanty.

Cennik implantów zębowych

1 implant: 3400 - 4500 zł
Dokładny cennik dostępny w dziale cennik

Implanty jarzmowe

Jeśli nie masz warunków na wprowadzenie implantów zębowych z powodu znacznego zaniku kości, a zabiegi przeszczepu kości nie rokują u Ciebie dobrze z powodu obciążeń, to proponujemy implanty jarzmowe mocowane do kości, o tej samej nazwie. Taki zabieg wykonują tylko chirurdzy szczękowi. Ale niemożliwe staje się możliwym. Możesz cieszyć się uzupełnieniem na implantach jarzmowych. Zabiegi wykonywane są w warunkach szpitalnych.

Galeria dla implantów jarzmowych - zygomatycznych

Implanty zygomatyczne jarzmowe wprowadzone w centrum implantologii cime Implanty zygomatyczne jarzmowe wprowadzone w centrum implantologii cime Implanty zygomatyczne jarzmowe wprowadzone w centrum implantologii cime Implanty zygomatyczne na zdjęciu rtg panoramicznym Implanty jarzmowe na zdjęciu panoramicznym

Implanty indywidualne

Polskę obiegła informacja, że prof. Iwona Niedzielska ma doświadczenie w planowaniu i zakładaniu implantów indywidualnych, które mogą zastąpić u pacjenta każdy brakujący fragment kostny i nie musi mieć przeszczepów własnej kości. Implanty indywidualne odtwarzają idealnie utraconą kość, wykonywane są z tytanu lub polietylenu, są frezowane lub drukowane na podstawie TK3D.

Galeria dla implantów indywidualnych

Implanty indywidualne wprowadzone i zaprojektowane w Cime Implanty indywidualne wprowadzone i zaprojektowane w Cime Implant indywidualny kości jarzmowej Implant indywidualny żuchwy zdjęcie rtg Implant indywidualny żuchwy Implanty indywidualne zakładane w Cime Kompozyty z których wykonywane są implanty indywidualne Rekonstrukcja szczęki górnej implantem indywidualnym Rekonstrukcja twarzy implantami indywidualnymi Rtg panaroma implantu indywidualnego twarzy Tytan jako materiał wykonania implantu indywidualnego twarzy Druk 3d w implantach indywidualnych Wydruk 3d czaszki z żuchwą dla implantów indywidualnych