Strona Niedzielska.pl korzysta z plików cookies, żeby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze używanie strony oznacza ,że zgadzasz się na ich użycie polityka prywatności

Rehabilitacja w Centrum Implantologii Cime

Rehabilitacja w gabinecie Cime

Zespół terapeutyczno-rehabilitacyjny to innowacyjna interdyscyplinarna kadra składająca się z lekarzy dentystów, osteopatów, fizjoterapeutów, dietetyka, logopedy. Specjalizujący się w leczeniu pacjentów onkologicznych, urazowych, z dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych, pozapalnych z zakresu głowy i szyi.

Rehabilitacja jest wykonywana po raz pierwszy w Polsce, dla potrzeb pacjentów ze schorzeniami głowy i szyi w tym pacjentów onkologicznych, urazowych, z dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych, pozapalnych z zakresu głowy i szyi. Wykorzystywane techniki to terapia manualna, osteopatyczna diagnostyka i leczenie, masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, pinoterapia, suche igłowanie.

Wreszcie nasi pacjenci doczekali się szansy na prawdziwą rehabilitację. Możesz przyjść z każdą bolączką w zakresie głowy i szyi, z powikłaniami po urazach, zabiegach, niegojącymi się ranami, niezamykającymi się szparami powiek, z porażeniem nerwu twarzowego z wąską szparą ust itp. Oni czynią cuda, bo wreszcie ktoś zauważył, że dzięki temu po urazie, czy zabiegu pacjent może wrócić do pełnej sprawności.

Co jest istotne w zabiegach rehabilitacji?

Stan przed i po: Przed - to profesjonalna higienizacja usuwająca biofilm z zębów, chroniąca przed powikłaniami zapalnymi. Po - rehabilitacja z użyciem profesjonalnych rąk i urządzeń, w tym lasera, bioptronu, elektrostymulacji, magnetoterapii, czy fali uderzeniowej wspomagającej gojenie nawet ran kostnych. W Cime mamy wyszkolony w rehabilitacji głowy i układu stomatognatycznego personel i cały arsenał urządzeń. Niwelujemy dyskomfort związany z prostym i bardzo poważnym zabiegiem, napięciem mięśniowym, przykurczem, bliznami, wyciekaniem śliny, porażeniem, czy brakiem czucia unerwionych tkanek. Wszystko w zespole fizjoterapeuta, psycholog, logopeda, a nawet dietetyk. Pomagamy pacjentom po ciężkich zabiegach onkologicznych i urazach, po zabiegach ortognatycznych i schorzeniami stawów, które są przyczyną przeróżnych dolegliwości doprowadzających często do zaburzeń psychicznych.

Rehabilitacja i zespół rehabilitacyjne cime

FAQ - pytania i odpowiedzi związane z rehabilitacją głowy i szyi

1. Dla kogo rehabilitacja głowy i szyi jest wskazana ?

Kiedy występują problemy w układzie kostno- mięśniowo-stawowym i nerwowym twarzoczaszki szyi w związku z chorobą lub zabiegiem. Każdy zabieg operacyjny związany z urazem, nowotworem, wadą ortognatyczną, czy operacją w zakresie stawów skroniowo żuchwowych, wymaga rehabilitacji przy użyciu urządzeń i rąk fizjoterapeuty. Ale fizjoterapeuty, który wyszkolił się tylko na takiej grupie pacjentów. Obszar głowy i szyi jest specyficzny, silnie ukrwiony i unerwiony. W obszarze tym jest wiele małych narządów.

Blizny, przykurcze, bóle mięśniowe ,bóle kostne, zaburzenia ruchomości gałek ocznych, stawów skroniowo-żuchwowych, zaburzenia czucia lub wręcz przeczucie to jedne z wielu problemów, które pokonujemy dzięki rehabilitacji. Rehabilitacja to ręce doświadczonej fizjoterapeutki przy wsparciu elektrostymulacji kinesiotypingu, laserów bioptronowych i wysoce specjalistycznych urządzeń fal radiowych, czy ultradźwięków dzięki którym doprowadzimy stan chorobowy lub pozabiegowy do najlepszej kondycji. Nasz personel szkolił się przez wiele lat w pierwszym w Polsce Zespole Rehabilitacji Głowy i Szyi, który działał na terenie kliniki chirurgii czaszkowo-szczękowo-twarzowej w Katowicach. Występowaliśmy z tymi innowacjami w mediach.

2. Jakie są korzyści z rehabilitacji?

Rehabilitacja może pomóc w powrocie do poprzedniego poziomu funkcjonowania, a także zwiększyć siły i sprawność fizyczną oraz zmniejszać ból.

Dla Pacjenta:

Jak napisaliśmy powyżej, rehabilitacja to nie tylko jedna osoba, a cały zespół rehabilitacyjny. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, planując nie tylko leczenie zabiegowe, a również pozabiegowe, w którym olbrzymią rolę odgrywa rehabilitacja.

Cennik rehabilitacji

Dokładny cennik usług rehabilitacyjnych dostępny w dziale cennik